Hazarbaba Kayak merkezi

Hazar Gölünün güneyindeki Hazarbaba Dağı(2347 mt) dağında yer alan Hazarbaba Kayak merkezi 1850. metresinde  Hazar gölü manzaralıdır. Aralık ile Mart Ayları arasında aktif olan merkez Sadece Elazığ çevresini değil tüm Türkiye’den kayak severleri ağırlamaktadır.1100 metre telesiyeji ve diğer mekanik tesisleri ile hizmet veren merkez kayak için gayet elverişli bir piste sahiptir. Sivrice şehir merkezine 6 km olan kayak merkezine 5 km afsal yoldan ulaşılmaktadır. Kayak merkezi havalimanına 22 km mesafede tren yolunda ise sadece 5 km uzaklıktadır. Kış aylarında 7/24 kayak merkezi yolu rahat ulaşım için kar temizleme araçları  temizlenmektedir.

Tesiste Kafeterya da bulunmaktadır. Bunun yanında  kayak takımı kiralama, çocuklar için kızaklar, SnowJet (Kar Motoru) kiralama ,  yeni başlayanlar yada ileri kayma teknikleir için Kayak ve Snowboard Eğitimleri ile 3 Yıldızlı ELAZIĞ MAVİ GÖL OTEL’i ile konaklama hizmetleri de sunulmaktadır.

Siz kayak severleri bekleyen Doğu Anadolu bölgesinin incisi  Elazığ Sivrice  İlçesinde bulunan Hazarbaba Kayak merkezi kış aylarında vazgeçilmeziniz olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir