Elazığ Hazarbaba Kayak Merkezi sizleri bekliyor

Kış tatili deyince akla ilk gelen tatil yerlerin başında kayak merkezleri gelir. Kayak ve kar tatili deyince de kime sorsanız hemen belli başlı iki üç yer sayarlar. Ancak Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazarbaba Kayak merkezi bir çoğumuzun aklına gelmez. Fakat Hazarbaba Kayak Merkezi  muhteşem pisti Hazar gölü manzarası ile kayak sever tatilcilerin gözdesi olmaya aday bir yer. Sizde tatilinizi kayak merkezi olan bir yerde geçirmek isterseniz Elazığ’ı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

 

İşte Hazarbaba Kayak Merkezi tanıtımı ve fotoğları

 

İlçemizin güneyinde bulunan 2.347 metre yüksekliğindeki Hazarbaba  dağında  yapılan  “Hazarbaba  Kayak  Merkezi”  kayak  sporuna  elverişli  pisti,   telesiyeji  ve  kafeterya  imkânları  ile  hizmet  vermektedir. 1100 m telesiyeji ve mekanik tesisler standartlara uygundur. İlçenin turizmine hayat veren Hazar Gölünde heryıl büyük çapta su sporları gösterileri yapılmaktadır. İlçenin turizmine büyük katkısı bulunan Hazar Gölü ne tepeden selam verir gibi mağrur bir şekilde duran ve 1850 m rakımda muhteşem manzaraya hakim bir şekilde duran Hazarbaba Kayak Merkezi halkın hizmetine sunulmuştur.

Hazarbaba Kayak Merkezi hava alanına 22 km ve demir yoluna 5 km’lik mesafe ile vatandaşlarımıza rahat ulaşım imkanı sunmaktadır. İlçemizden 6 km mesafede, Hazarbaba dağına yapılan kara yolu ile tırmanıştan sonra ulaşılabilmektedir. 6 km lik yol stabilize olup ulaşımın daha rahat olabilmesi için 24 saat süreyle kar temizleme çalışmaları yapılmaktadır.

,

Hazarbaba Kayak Merkezi

Hazar Gölü Manzaralı Hazarbaba Kayak Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir